Hour Of Code

Utworzono: wtorek, 05, grudzień 2017 Poprawiono: wtorek, 05, grudzień 2017 Administrator

HourOfCode logo RGBW dniach 04-05.12.2017 odbyły się w naszym gimnazjum zajęcia zorganizowane w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA). Jest to największ inicjatywa edukacyjna w historii, adresowana do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata.

Mottem na stronie https://code.org. jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (computer science)
Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania.

Cele Godziny Kodowania

Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.

W Polsce, dzięki zabiegom środowiska informatyków, od września 2017 roku programowanie zostało włączone do przedmiotu informatyka, którym są objęci wszyscy uczniowie od pierwszej do ostatniej klasy w szkole. Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.

Opiekunem i organizatorem akcji w szkole był Tomasz Łazarewicz.

Thursday the 22nd. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.