optionen handel.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Utworzono: wtorek, 30, styczeń 2018 Poprawiono: poniedziałek, 19, luty 2018 Administrator

Patron to bardzo ważna postać dla każdej społeczności uczniowskiej, To on uosabia ważne wartości, to wokół niego buduje się tradycje, to jego działalność służy kolejnym pokoleniom młodzieży, która – poszukując życiowych celów i realizując marzenia – zawsze potrzebuje autorytetów.

Nasze gimnazjum nosi imię Noblistów Polskich. 11 grudnia br. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły, a nasze gimnazjum od wielu lat chlubnie wpisuje się w historię regionu.

Jako jedyni w powiecie i jedni z nielicznych w województwie posiadamy certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia i Zainteresowania Uczniów. Braliśmy udział w realizacji ważnych projektów, np. „Dolnośląska Szkoła Liderem Projakościowych Zmian w Polskim Systemie Edukacji”. W ramach „Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska” współdziałamy ze szkołą w Czerwonym Kostelcu. Warto wspomnieć też o przedsięwzięciach realizowanych wspólnie z Uniwersytetem Wrocławskim, amerykańską uczelnią Western Michigan University czy niemieckim Deutsch Wagen Tour.

Uczniowie naszego gimnazjum są laureatami wielu polskich i zagranicznych konkursów, studentami i absolwentami prestiżowych uczelni. Podróżowaliśmy po Polsce i Europie, do każdego potrzebującego wyciągaliśmy pomocną dłoń.

Jesteśmy dumni, że pracowaliśmy w takiej szkole, w której spełniały się nasze marzenia o nowoczesnym kształceniu i przygotowaniu uczniów do dorosłego życia, w którym wypełniają czy będą wypełniać obowiązki wobec małej i wielkiej Ojczyzny.

B. Słodzińska

Tuesday the 11th. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.