Dzień Europy

ROK SZKOLNY 2012/2013

W środę, 29 maja 2013 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Uroczystość rozpoczęła się apelem w auli, podczas którego nasi uczniowie zaprezentowali piosenki i scenki sytuacyjne w językach mieszkańców Unii Europejskiej. Kolejna część imprezy odbyła się w gabinetach przedmiotowych. Uczniowie klas drugich przedstawili wybrane państwo. Klasa IIa - Grecję, klasa IIb - Hiszpanię, klasa IIc - Danię, klasa IId - Portugalię. Gimnazjaliści  zaprezentowali m. in. symbole narodowe, ciekawe miejsca, zabytki, atrakcje turystyczne, kuchnię oraz piosenkę lub taniec danego kraju. Jury w składzie - p. Anna Kuźmińska, p. Sylwia Janicka-Kurczyna i p. Izabela Skowron-Cisak przyznało I miejsce klasie IIb, II miejsce klasie IIa, III miejsce klasie IIc, IV miejsce klasie IId. Wszystkie klasy zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami.

ROK SZKOLNY 2011/2012

26 maja 2012 r. odbył się Dzień Europy obchodzony w naszym gimnazjum jużpo raz dziesiąty. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: "Rozwój turystyki w krajach Unii Europejskiej". Impreza rozpoczęła się apelem w auli, podczas którego mogliśmy obejrzeć scenki sytuacyjne, podziwiać prace projektowe z j. niemieckiego oraz wysłuchać występów wokalnych naszej uzdolnionej młodzieży. Drugą częścią uroczystości były prezentacje przygotowane przez klasy drugie, które przedstawiały wylosowane wcześniej państwo. Klasa IIa zaprezentowała Cypr, klasa IIb - Maltę, klasa IIc - Finlandię, klasa IId - Szwecję. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować m. in. symbole narodowe, ciekawe miejsca, zabytki, atrakcje turystyczne, kuchnię oraz piosenkę lub taniec danego kraju. Ostatecznie jury w składzie - p. Agnieszka Serafin, p. Katarzyna Onyśków i p. Rafał Ignacik przyznało I miejsce klasie IIc, II miejsce klasie IIa, III miejsce klasie IId, IV miejsce klasie IIb. Wszystkie klasy zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami.

Thursday the 22nd. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.