Dzień Otwarty dla szóstoklasistów

ROK SZKOLNY 2014/2015

W piątek 22 maja 2015r. w naszej szkole gościliśmy uczniów klas szóstych z okolicznych szkół podstawowych. Wszyscy zaproszeni spotkali się w auli, gdzie zostali powitani przez Monikę Tańculę i Kamila Klimczaka. Uczniowie obejrzeli krótka prezentację ilustrującą osiągnięcia naszych uczniów wykonaną przez Marcina Łazarewicza, potem wysłuchali laureatek konkursów muzycznych Aleksandrę Zalas oraz Weronikę Wójcik oraz oglądnęli fragment przedstawienia "Paragimnazjanych".

Następnie podzieleni na grupy udali się na zwiedzanie prezentacji przygotowanych przez gimnazjalistów pod czujnym okiem nauczycieli. Mogli zobaczyć prezentacje historyczną, fizyczną, języka angielskiego i niemieckiego, plastyczną i decoupage oraz sportową. Na koniec ponowie spotkali się w auli, gdzie w występach wokalnych zaprezentowali się Paula Korkoszyńska oraz Bartek Słonopas. Pani pedagog Jawiga Cudzich poinformowała o zasadach rekrutacji.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy przyszłych absolwentów szkół podstawowych do przyjścia do naszej szkoły.

Szczególne podziękowania składamy p. Iwonie Wasyluk za koordynację tego wydarzenia, paniom Alicji Szynkurze, Agnieszce Serafin, Marzenie Golemie, Agacie Bałachowskiej, Sylwii Kurczynie oraz panom Rafałowi Ignacikowi oraz Rafałowi Matusikowi  za zmobilizowanie uczniów do aktywnego przygotowania prezentacji.

foto K. Batóg

ROK SZKOLNY 2012/2013

20 marca 2013 r. w naszej szkole odbył się Dzień Talentów. Tego dnia gimnazjaliści zaprosili uczniów klas szóstych, by zapoznać ich ze szkołą i przedstawić swoje pasje i zainteresowania.
W tym roku uczniowie gimnazjum  przedstawili siedem prezentacji: Magiczny świat decoupage  (pod opieką  p. S. Janickiej-Kurczyny), W świecie sztuk plastycznych (op. A. Bałachowska), Wyżej, dalej, mocniej… (op.  R. Matusik, K. Cupiał), Magia codzienności (op. R. Ignacik), Węże faraona i kolorowa piana, czyli chemiczne dziwy (op. D. Tracz), Deutsch macht Spaβ  (op. M. Golema, M. Smacka-Gonsior), Nie bądź obojętny! (op. M. Fleszar).
Imprezę rozpoczęła ciekawa projekcja prezentacji multimedialnej i film o szkole w reżyserii gimnazjalistów. Kolejnym punktem programu był występ R. Rzucidło, K. Michty i A. Golemy, którzy przy dźwiękach gitar elektrycznych przedstawili piosenkę „Ich liebe” (op. p. M. Golema). Następnie uczniów poniosły  taneczne rytmy - mogli podziwiać wspaniałą cha-chę w wykonaniu A. Smarżyk, P. Kowalczyk i K. Jednak. Po tych występach szóstoklasiści udali się do gabinetów, by obejrzeć przygotowane prezentacje.
Dzień ten dostarczył wielu wrażeń i emocji, zarówno gościom jak i gospodarzom.

ROK SZKOLNY 2011/2012

W związku z obchodami Dnia Talentów, 21 i 22 marca 2012 roku, zaprosiliśmy do naszego gimnazjum uczniów klas szóstych wraz z wychowawcami ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 3 w Ząbkowicach Śląskich oraz Szkoły Podstawowej z Braszowic, Stolca i Zwróconej. Nasi uczniowie zaprezentowali zgromadzonym gościom swoje zainteresowania, uzdolnienia i talenty. Imprezę rozpoczęła ciekawa projekcja prezentacji multimedialnej i filmu o szkole w reżyserii naszych gimnazjalistów. Następnym punktem programu były występy wokalne uzdolnionych muzycznie uczniów: Roksany Rzucidło i Maćka Skibińskiego oraz skecze kabaretu „Paragimnazjalni z dwójki". Ponadto szóstoklasiści wzięli udział w bardzo interesujących prezentacjach kół zainteresowań: sportowego, fizycznego, chemicznego i języka angielskiego. Na szkolnym korytarzu swoje wspaniałe prace przedstawiło koło plastyczne, decoupage i szkolna biblioteka, a członkowie koła dziennikarskiego rozdawali gościom najnowszy numer gazetki szkolnej. Uczniom w przygotowaniu prezentacji pomagali nauczyciele: p. R. Matusik, p. I. Wasyluk, p. A. Hilbrycht, p. R. Ignacik, p. A. Serafin, p. A. Równicka, p. T. Łazarewicz, p. B. Król-Jałowiecka, p. S. Janicka-Kurczyna, p. A. Bałachowska, p. A. Moskal, p. K. Onyśków. Dzień Talentów dostarczył wszystkim wiele radości i satysfakcji. Można powiedzieć, że w naszym gimnazjum talenty rozkwitają na wiosnę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Dni Otwartych dla szóstoklasistów, które corocznie odbywają się w naszym gimnazjum.

Sunday the 19th. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.