Wigilie klasowe

ROK SZKOLNY 2014/2015

Boże Narodzenie to dla nas, Polaków najważniejsze święta w roku.
P
rzy wigilijnym stole zasiada cała rodzina, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia.
Milkną spory, w cień odchodzą wzajemne pretensje i żale.
Wspólnie śpiewamy kolędy.
Nasza szkolna społeczność również tworzy jedną, wielką i naprawdę wspaniałą rodzinę.

W piątek 19 grudnia uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w przedświątecznym spotkaniu, którego głównym punktem było przedstawienie przygotowane przez klasę I "A". Nad przygotowaniem świątecznego spotkania czuwali p. B. Przygodzka-Słodzińska oraz p. R.Osadnik. Po Jasełkach Dyrektor Anna Kuźmińska odczytała podziękowania dla p. Sylwii Janickiej- Kurczyny oraz p. Iwony Wasyluk przesłane przez rodzinę obdarowaną w ramach "Szlachetnej Paczki".

Relacja Pauliny Chołoty : "W dniu 19.12.2014 odbyły się uroczyste wigilie klasowe.Klasy 1 b 1 c i 2 a wraz z wychowawcami p.Małgorzatą Fudali p.Agatą Ba lachowską i p.Iwoną Wasyluk udali sie pod restauracje pod Arkadami .Reszta klas została w szkole i spedzali ją w swoich klasach.Wszyscy byli zadowoleni i mile spędzili czas."

ROK SZKOLNY 2013/2014

Dzień 20 grudnia, ostatni dzień zajęć edukacyjnych w roku 2013, był dniem pełnym wrażeń. Odbyły się tylko trzy lekcje, po czym cała społeczność uczniowska rozpoczęła świętowanie. Pierwszą atrakcją były JASEŁKA. Uczniowie w Auli szkolnej obejrzeli zabawne przedstawienie o Małym Księciu, który przybył do Ząbkowic Śląskich przed świętami Bożego Narodzenia.

W rolach głównych wystąpili: Bednarz M., Mazur M. (1b),Ćwiklak E., Pióro J., Kudas K. (1c), Świątek D. (3b), Zalas A. (2b), Bodanko K. (1a), Łazarewicz M., Lach Ł. (2c) oraz Jeł M. (2a). Przedstawienie przygotował p. R. Osadnik we współpracy z p. J. Cudzich, K. Batóg, D. Kieniuk i A. Bałachowską. Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Kuźmińska oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Marek Świątek złożyli wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia świąteczne i noworoczne.

Po uroczystościach w Auli uczniowie udali się z wychowawcami do klas gdzie przygotowano wspólną wigilię. Świętowano uroczyście, były uszka z barszczem, wykwintne ciasta i świąteczne pierniczki oraz różne przekąski, w przygotowanie których zaangażowali się rodzice i sami uczniowie. Zarówno wigilijne stoły jak i całe gabinety były świątecznie udekorowane. Klasy 1c, 1b, 3c i 3b zdecydowały się na wigilię poza szkołą i udały się wraz z wychowawcami do restauracji. Nie zapomniano także o nauczycielach, którzy nie pełnią funkcji wychowawcy i zaproszono ich do wspólnego biesiadowania.

Wszystkim sprzyjał dobry nastrój i w tak pozytywnej, świątecznej atmosferze składano sobie wzajemnie życzenia dzieląc się opłatkiem. Życzymy wszystkim aby owa atmosfera utrzymywała się przez cały świąteczny okres.

Foto: K. Batóg, W. Orzech, N. Tkaczyk, K. Bodanko.

ROK SZKOLNY 2012/2013

Dnia 21 grudnia 2012 r. uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka, które wprowadziły wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia. Inscenizacja została przygotowana przez gimnazjalistów pod kierunkiem s. Katarzyny Fabickiej, ks. Pawła Paździura i ks. Mateusza Szweda. Po spektaklu Burmistrz Marcin Orzeszek, Dyrektor Anna Kuźmińska oraz Przewodniczący Rady Rodziców Marek Świątek podziękowali aktorom za wspaniały występ i złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Po jasełkach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal, gdzie odbyły się wigilie klasowe.

ROK SZKOLNY 2011/2012

W czwartek, 22 grudnia 2011 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez gimnazjalistów pod kierunkiem p. Ryszarda Osadnika i ks. Tomasza Nuckowskiego. Bożonarodzeniowa inscenizacja wprowadziła nas wszystkich w radosny, świąteczny nastrój. Po pięknym występie naszych szkolnych aktorów odbyły się Wigilie klasowe. Przy odświętnie ubranych stołach z tradycyjnymi potrawami wszyscy śpiewali kolędy, łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Sunday the 19th. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.