Osiągnięcia Uczniów

Drukuj

alt

                          

 

 

                           2013/2014

 

                                      KONKURSY I SEMESTR

 

Nazwa konkursu

opiekun

osiągnięcia

Konkurs na niemieckojęzyczną piosenkę świąteczną (Wrocław)

M. Golema

Udział w konkursie- N. Sęk

Konkurs- segregacja śmieci

 

A. Bałachowska

wyróżnienia:

   miejsce I M. Tańcula  oraz  A. Zalas
  miejsce II Urbaniak I. Wójcicka
  miejsce III A. Moskal i L. Drebot  

XII Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

 

Woźnicka Golema

Aleksander Leśko ( III a ) – 38p/ 40p

Oskar Malcher ( I a ) – 37p/ 40p

Konkursy o Noblistach

A. Szynkura i  L. Franków- Dulanowska

B. Przygodzka- Słodzińska

A. Bałachowską

K. Onyśków

A. Moskal

Konkurs wiedzy o Noblistach „MĄDROŚĆ- NAJWIĘKSZE DOBRO KAŻDEGO”  I miejsce- K. Wolanin ( IIIa), II miejsce- K. Styczyńska (IIIa), III miejsce- K. Kudas 

Konkurs plastyczny„PLASTYCZNA WIZJA POSTACI WYBRANEGO NOBLISTY”I miejsce- M. Tańcula (2b), II miejsce- K. Klimczak (1a), III miejsce – A. Zalas (2b) oraz ex aequo K. Białokryty (3c).  Wyróżnienia otrzymały: Julia Olbrecht (3c) oraz Agata Ruchała (2c).

Konkurs plastyczny „MALARSKA WIZJA UTWORÓW CZESŁAWA MIŁOSZA” I miejsce-  K. Białokryty (3c), II miejsce -N. i M. Gedłek (3b), III miejsce –D. Wąsowski (3c)

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA CHEMICZNNA I FIZYCZNA - SESJA JESIENNA (olimpus)

I. Wasyluk

R. Ignacik

OLIMPIADA CHEMICZNA

Klasy pierwsze (157 uczestników) średni wynik w Polsce to 174 punkty1. Samuel Sałacki, kl. I c - 192 pkt, miejsce 16 - wynik bardzo dobry2. Natalia Kowalska, kl. I b - 182 pkt, miejsce 21- wynik bardzo dobry 3. Maja Bednarz, kl. I b - 172 pkt, miejsce 26

Klasy drugie (379 uczestników) średni wynik w Polsce to 153 punkty

 1. Wiktoria Wasyluk, kl. II a - 192 pkt., miejsce 20 - wynik bardzo dobry

2. Oskar Kudas, kl. II c - 154 pkt, miejsce 39

3. Kacper Leśniak, kl. II c- 146 pkt, miejsce 43

Klasy trzecie (344 uczestników) średni wynik w Polsce to 159 punktów

 1. Maciej Skibiński, kl. III b - 172 pkt., miejsce 32 - wynik bardzo dobry

2. Dorota Świątek, kl. III b - 164 pkt, miejsce 36 - wynik bardzo dobry

3. Wiktor Germański, kl. III d- 152 pkt, miejsce 42

OLIMPIADA FIZYCZNA

Klasy pierwsze (117 uczestników) średni wynik w Polsce to 165 punktów

1. Maciej Chopcian, kl. I b - 154 pkt, miejsce 36 

Klasy drugie (222 uczestników) średni wynik w Polsce to 152 punkty

 1. Kalina Pacha, kl. II c - 168 pkt., miejsce 22 - wynik bardzo dobry

2. Piotr Żurek, kl. II c - 154 pkt, miejsce 29

3. Wiktoria Wasyluk, kl. II a- 150 pkt, miejsce 31

Klasy trzecie (288 uczestników) średni wynik w Polsce to 154 punkty

 1. Karol Kulawiec, kl. III c - 148 pkt., miejsce 38 

2. Mikołaj Gutsche, kl. III c - 148 pkt, miejsce 38 

3. Wojciech Dusza, kl. III d- 142 pkt, miejsce 41

VIII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

A. Moskal

Zakwalifikowani do II etapu: Ola MoskalPaulina Grocholska, Wiktoria Hołówko, Dorota Świątek.

Koma 2013

Z. Niczyj

Etap szkolny: I miejsce- K. Kulawiec (3c), II miejsce- O. Kudas (2c), III miejsce – W. Dusza (3d), IV miejsce- M. Gutsche (3c).

Final:

1. Oskar Kudas 19 pkt (12 wynik w finale)
2. Karol Kulawiec 17 pkt (14 wynik w finale)
3. Wojciech Dusza 10 pkt

Olimpiada matematyczna

Z. Niczyj

Karol Kulawiec- awans do zawodów drugiego stopnia( oczekiwanie na wyniki)

Dolnośląskie Mecze Matematyczne

Z. Niczyj

R. Ignacik

Mecz I – 29 listopada 2013 r.
1.    Kulawiec Karol  III c – kapitan
2.    Gutsche Mikołaj  III c
3.    Olbrecht Julia  III c
4.    Zielińska Dominika  III c
5.    Dusza Wojciech  III d
6.    Świątek Dorota  III b
7.    Skibiński Maciej  III b
8.    Pacha Kalina  II c
9.    Wasyluk Wiktoria  II a
10.    Smarżyk Amelia  II c

Mecz III – 16 stycznia 2014 r
1.    Kulawiec Karol  III c – kapitan
2.    Gutsche Mikołaj  III c
3.    Olbrecht Julia  III c
4.    Zielińska Dominika  III c
5.    Kudas Oskar  II c
6.    Świątek Dorota  III b
7.    Skibiński Maciej  III b
8.    Pacha Kalina  II c
9.    Wasyluk Wiktoria  II a
10.    Smarżyk Amelia  II c

Awans do półfinału, kolejne atapy w III, IV i V 2014

Szkolny konkurs języka niemieckiego pod hasłem „ Liebe-miłość”

M. Golema

Kategoria - piosenka o miłości:

       Miejsce I : Karolina Olewicz – kl. II c

       Miejsce II : Maciej Skibiński – kl. III b

       Miejsce III : Natalia Tkaczyk – kl. I a + grupa taneczna

( A. Smarżyk, W. Orzech, P. Kowalczyk, K. Jednak)

Wyróżnienie: Roksana Rzucidło – kl. III d, Weronika Wójcik – kl. I a

Kategoria - wiersz o miłości:

Miejsce I : Marcin Łazarewicz – kl. II c + Marcin Wiśniewski – kl. I c ( podkład muzyczny),                   Miejsce II : Dorota Świątek – kl. III b                      Miejsce III : Karolina Kudas – kl. I a

Wyróżnienie: Marita Mazur – kl. I b; Damian Bednarz – kl. II b

Kategoria - ilustracja do idiomu lub przysłowia niemieckiego o miłości:

Miejsce I : Wiktor Germański – kl. III d

Miejsce II : Karolina Białokryty – kl. III c

Miejsce III : Paulina Grzeszczak – kl. III d

Wyróżnienie: Aleksandra Moskal – kl. III d 

LIGA NAUKOWA 2013/2014

 

I. Wasyluk

Z. Niczyj

LIGA HUMANISTYCZNA
           I miejsce – Aleksandra Moskal
             II miejsce – Aleksandra Kijak
             III miejsce – Dorota Świątek
             IV miejsce – Maciej Skibiński

LIGA MATEMATYCZNA
            I miejsce – Karol Kulawiec
            II miejsce – Wiktor Germański
            III miejsce –  Damian Bednarz
            IV miejsce - Dorota Świątek

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

 

A. Moskal

III miejsce- A. Moskal (dyplom laureata, nagroda książkowa).            

V miejsceS. Sałacki (dyplom laureata, nagroda książkowa),                   

VII miejsce- P. Grocholska(dyplom laureata).

Plajada Świętych- wielkie imieniny 2013

R. Osadnik

III miejsce -Z. Rowińska

„Ikony popkultury – człowiek kina i jego legenda”.

A. Bałachowska

M. Jędrasik

W. Germański

A. Moskal

Zdolny Ślązak Gimnazjalista

 

blok humanistyczny  zakwalifikowani do etapu powiatowego:                  

1. Wiktoria Hołówko – opiekun p. Agnieszka Moskal, p. Alicja Szynkura                                                                         2. Aleksandra Moskal - op. p. Agnieszka Moskal, p. Małgorzata Fudali                                                                    3. Maciej Skibiński – op. p. Agnieszka Moskal, p. Alicja Szynkura                                                                         4. Dorota Świątek – op. p. Agnieszka Moskal, p. Alicja Szynkura

blok matematyczno- fizyczny:

1. Karol Kulawiec – opiekun p. Zdzisława Niczyj, p. Rafał Ignacik                                                                           2. Mikołaj Gutsche – opiekun p. Zdzisława Niczyj, p. Rafał Ignacik

 blok przyrodniczy:   

1.Maciej Skibiński – opiekun p. M. Pomykała, p. I. Wasyluk

blok językowy:

Język francuski                                                      

1. Aleksandra Zalas – opiekun p. Katarzyna Batóg                 2. Monika Tańcula – opiekun p. Katarzyna Batóg

Język angielski                                                                                

Język niemiecki

1. Aleksander Leśko – opiekun p. Marzena Golema

 XIII Dolnośląski Konkurs Polonistyczny z elementami Sztuki 

  1. Historyczny z elementami WOS.- A. Moskal- finalista

  

Pegazik

K.Onyśków

L. Franków- Dulanowska 

II miejsce –D. Świątek,

III miejsce- M. Skibiński

Konkurs matematyczny (LO Ząbkowice Śl i LO w Kłodzku)

Z. Niczyj

I miejsce- K. Kulawiec

II miejsce- M. Gutsche

Awans do III etapu 

Konkurs Języka Niemieckiego- kalendarz adwentowy

A. Woźnicka

M. Golema

I miejsce – Natalia Sęk i Magdalena Czmiel (kl. II a)
II miejsce – Katarzyna Białokryty (kl. II a)
III miejsce – Sylwia Mendaszewska (kl. II c)

IV OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

A. Serafin

Zakwalifikowana do II etapu Julia Olbrecht (3c).

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ

B. Przygodzka- Słodzińska

III miejsce –A.Zalas

Wyróżnienie- R. Rzucidło,

 

 KONKURSY II SEMESTR 2013/2014

 

Nazwa konkursu

opiekun

osiągnięcia

Konkurs języka angielskiego

A. Jabłońska, A. Serafin

Miejsce I Aleksandra Moskal

miejsce IIAleksandra Kilak

miejsce IIIJulia Olbrecht

Powiatowy konkurs matematyczno-przyrodniczy FRAKTAL

Z. Niczyj

R. Ignacik

Miejsce II Karol Kulawiec

XII Turniej wiedzy "Pierwsza pomoc". 

M. Fleszar

Dorota Świątek, Karolina Białokryty, Julia Olbrecht i Dominik Wąsowski

II Powiatowa Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

Z. Niczyj

I miejsce Karol Kulawiec  

 miejsce II Mikołaj Gutsche

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA OLIMPUS

A. Szynkura

M. Fudali

I. Wasyluk

R. Ignacik

OLIMPIADA HISTORYCZNA

Klasy I 
    1. Oskar Malcher - 162pkt

        Marcin Wiśniewski - 162 pkt

    2. Maciej Chopcian - 156 pkt

    3. Maciej Wybodeł - 146 pkt   

Klasy II

   1. Amelia Smarżyk(2c)- 152 pkt 
   2. Weronika Dźwigniewska  (2b)- 148 pkt
   3. Łukasz Lach (2c)- 146 pkt

Klasy III 
   1. Maciej Skibiński - 190 pkt
   2. Dorota Świątek- 180 pkt
   3. Aleksandra Moskal- 172 pkt

OLIMPIADA CHEMICZNA

 Klasy I średni wynik 157 pkt- 677 uczestników
    1. Natalia Kowalska (1b)- 174pkt -wynik bardzo dobry
    2. Samuel Sałacki (1c)- 168 pkt- wynik bardzo dobry
    3. Maciej Chopcian (1b)- 152 pkt
       Weronika Glinkowska (1b)- 152 pkt

Klasy II średni wynik 160 pkt- 582 uczestników
   1. Wiktoria Wasyluk (2a)- 212 pkt – dyplom laureata, wynik bardzo dobry
   2. Amelia Smarżyk (2c)- 146 pkt
   3. Łukasz Lach (2c)- 140 pkt

Klasy III –średni wynik 151 pkt
   1. Patrycja Kozera- 154 pkt- wynik bardzo dobry
   2. Dorota Świątek- 148
   3. Julia Olbrecht- 144

OLIMPIADA FIZYCZNA

Klasy I średni wynik 164 pkt- 271 uczestników
   1. Samuel Sałacki (1c)- 180 pkt -wynik bardzo dobry
   2. Maciej Chopcian (1b)- 176 pkt- wynik bardzo dobry
   3. Marcin Wiśniewski (1c)- 164 pkt- wynik bardzo dobry
 
Klasy II średni wynik 164 pkt- 320 uczestników
   1. Piotr Żurek (2c)- 162 pkt 
   2. Oskar Kudas (2c)- 158 pkt  
   3. Wiktoria Wasyluk (2a)- 154 pkt

Klasy III –średni wynik 164 pkt- 382 uczestników
   1. Mikołaj Gutsche (3c)- 168 pkt- wynik bardzo dobry 
   2. Julia Olbrecht (3c)- 156 pkt
   3. Karol Kulawiec (3c)- 152 pkt
      Radosław Podhalicz (3d)- 152 pkt

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

A. Woźnicka

M. Golema

I miejsce Oskar Malcher (kl. Ia),

II miejsce Julia Olbrecht (kl. IIIc) i Wiktoria Wasyluk (kl. IIa),

III miejsce Wiktor Germański (kl. IIId) i Dorota Świątek.

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY „Z ortografią na co dzień”

A. Moskal

II etap konkursu - Aleksandra Moskal

KONKURS WIELKANOCNY NA TRADYCYJNĄ PISANKĘ I KARTKE WIELKANOCNĄ

A. Bałachowska

Kartka wielkanocna w kategorii wiekowej 11-15 lat
         I miejsce  K. Pacha (2c)
        II miejsce  S. Grygoić (2c)

 Wyróżnienia otrzymały: P. Ślifirz (1a), P. Kozera (3b), N. Gedłek (3b), K. Styczyńska (3a)


Kartka wielkanocna w kategorii wiekowej powyżej 16 lat
        I miejsce  K. Białokryty (3c)

Pisanka wielkanocna 
        II miejsce J. Olbrecht (3c)
Wyróżnienie: M. Gędłek (3b)

Konkurs "TRZYMAJ FORMĘ"

M. Pomykała

P. Piątek

 I miejsce     Wiktoria Wasyluk
 II miejsce     Natalia Sęk
 III miejsce     Magdalena Czmiel
Uczennice zakwalifikowane zostały do etapu  powiatowego konkursu. 

III Przegląd Twórczości w języku niemieckim we Wrocławiu

M. Golema

Natalia Sęk ( kl. II a)  i Weronika Wójcik ( I a) 

Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej pt.: „O miłości najpiękniej” 

A. Moskal

Weronika Wójcik, Ola Zalas, Wiktoria Wasyluk, Maciej Skibiński oraz Tomasz Cudzich wzięli udział w drugim etapie konkursu

Konkurs plastyczny zatytułowany” JAN PAWEŁ II – NIECH PRZETRWA TO CO ZNISZCZALNE”.

A. Bałachowska R. Osadnik

I miejsce       Wiktoria Wasyluk – 2a
II miejsce      Natalia Prokop – 2a
III miejsce    Natalia Hreczyńska  – 3d

I Międzypowiatowy Konkurs o puchar starostów powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego oraz burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich.

Z. Niczyj

I miejsce Karol Kulawiec

II miejsce  Mikołaj Gutsche.

XVI DolnośląskiPrzegląd Form Teatralnych „F-ART”

K. Onyśków

"Paragimnazjalni" w składzie Marcin Wiśniewski, Karina Sołtysiak, Wojtek Dusza, Radek Sołtysiak , Wiktor Germański, Ola Zalas i Roksana Rzucidło - laureat konkursu

Konkurs piosenki obcojęzycznej w Ziębicach

M. Golema

K. Batóg

A. Serafin

A. Jabłońska

III miejsce Weronika Wójcik

W języku angielskim zaśpiewali Roksana Rzucidło ( III d), Weronika Wójcik ( I a) i Maciej Skibiński ( III b). Piosenkę w języku niemieckim zaprezentowała Natalia Tkaczyk ( I a) z grupą taneczną: A. Smarżyk, P. Kowalczyk i Weronika Orzech ( II c). Utwór w języku francuskim wykonała Aleksandra Zalas ( II b).

Konkurs plastyczny na UNIJNĄ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ

A. Bałachowska

I miejsce      Karolina Styczyńska 

II miejsce     Wiktoria Wasyluk
III miejsce     Sylwia Mendaszewska

Wojewódzki Konkurs Bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć”

M. Fleszar

III miejsce  Dorota Świątek

XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

 

III miejsce w powiecie ząbkowickim Paulina Grocholska

XIX Dolnośląski Konkurs Recytatorski „Pegazik"

A. Moskal

Dorota Świątek I miejsce w kategorii gimnazjum

Maciej Skibiński - wyróznienie.

Dolnośląskie Mecze Matematyczne

Z. Niczyj

R. Ignacik

półfinał kwiecień

K. Kulawiec, M. Gutsche, J. Olbrecht, D. Zielińska, D. Świątek, M. Skibiński, K. Pacha, O. Kudas, W. Wasyluk oraz N. Prokop

VII Festiwal Humanistyczny „Semper Alter”

A. Bałachowska

I. Wasyluk

A. Serafin

konkurs plastyczny -  1 miejsce Marta Krupińska i Karolina Białokryty, 2 miejsce Aleksandra Moskal.

turniej kreatywności  - Karol Kulawiec, Julia Olbrecht oraz Kalina Pacha -  3 miejsce.

olimpiada języka angielskiego - Aleksandra Moskal - 3 miejsce

Konkurs dla młodych talentów „ Zeige dein Talent”

M. Golema

Roksana Rzucidło - wyróżnienie

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

M. Fleszar

I miejsce zdobyła Dorota Świątek
II miejsce Dominik Wąsowski
III miejsce Karolina Białkryty

WIOSNA PIOSENKI ŚPIEWA

B. Król- Jałowiecka

I miejsce – złota nutka- zdobyła Aleksandra Zalas 

II miejsce- srebrna nutka- Weronika Wójcik

III miejsce- brązowa nutka- Natalia Sęk

TURNIEJ SZACHOWY

R. Ignacik

III miejsce - Kamil Cieślak-kapitan, Damian Bednarz, Maciej Wybodeł, Aleksandra Iberle oraz rezerwowo Emma Ćwiklak i Karol Kulawiec

„CZY ZNAM SWOJE PRAWA I OBOWIAZKI?” - Ogólnoszkolny Konkurs o Prawach Dziecka

M. Fudali

I miejsce-   Sandra Grygoyć48p.na 53p.możliwych do zdobycia
                 Wiktoria Wasyluk 48p.
II miejsce-  Marta Kępińska46 p.
                 Karolina Olewicz 46p.
III miejsce- Roksana Jeł  42p.

 Pozostałe miejsca:
4.Natalia Sęk
5. Amelia Smarżyk
6. Pamela Polak
7.Magdalena Czmiel
8. Natalia Prokop
9.Natalia Hajduk
10.Łukasz Lach
11. Szymon Piątek
12.Patrycja Kowalczyk
13.Mateusz Jeł
14. Natalia Tkaczyk
15. Weronika Kudryńska
16. Oskar Malcher

„WALKA O TYTYŁ MISTRZA ORTOGRAFII” - konkurs ortograficzny, etap szkolny

A. Moskal

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Ola Moskal

II miejsce- Paulina Grocholska
III miejsce- Dorota Świątek

KONKURS WIEDZY O POŻARNICTWIE pt.: „Młodzież zapobiega pożarom”

M. Fleszar

I miejsce- Karolina Białokryty
 II miejsce -Dominik Wąsowski
 III miejsce- Dorota Świątek

I Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

Z. Niczyj

I miejsce - Karol Kulawiec

II miejsce - Mikołaj Gutsche

 

 

2012/2013 

  • Konkurs na komiks z okazji 600-lecia Krzywej Wieży organizowany przez Ząbkowicki Ośrodek Kultury

III miejsce - Radek Sołtysiak (3d) -(op. Katarzyna Onyśków)

  • XI Wojewódzki Turniej Wiedzy "Pierwsza Pomoc"

II miejsce - drużyna w składzie: Dorota Świątek (2b), Michał Szmit (3b),Tomasz Zachara (3b), Wojciech Zwierzchowski (3b) - (op. Marzena Fleszar)

  • Gimnazjada organizowana przez Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie we Wrocławiu - etap wojewódzki

    Wyróżnienie w kategorii wokal i instrumenty – Roksana Rzucidło (2d), Tomasz Cudzich (2d), Adrian Golema (3c) - (op. M. Golema, A. Jabłońska)

    Wyróżnienie w kategorii lingwistyka (j. niemiecki) – Julia Maciejewska (3b), Karolina Strużyna (1a) - (op. M. Golema, A. Jabłońska)

  • Szkolny konkurs biblioteczny "Książka na wiosennych kwiatach"

I miejsce - Michał Barylski (1a) - (op. K. Onyśków)

  • XV edycja powiatowych eliminacji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” organizowana przez Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

    Wyróżnienie – Natalia Gędłek (2b), Martyna Gędłek (2b) - (op. A. Bałachowska)

  • Ogólnopolskie Olimpiady „Olimpus”

CHEMIA

CHEMIA – KLASY I (689 uczestników)
I miejsce w szkole, 16 miejsce w Polsce – Wiktoria Wasyluk (Ia) - (opiekun p. D. Tracz)
II miejsce w szkole, 42 miejsce w Polsce – Natalia Hajduk (Ia) - (opiekun p. D. Tracz)
III miejsce w szkole, 45 miejsce w Polsce – Karolina Strużyna (Ia), Łukasz Lach (Ic) - (opiekun p. D. Tracz)

CHEMIA – KLASY II (679 uczestników)
I miejsce w szkole, 32 miejsce w Polsce – Dorota Świątek (2b) - (opiekun p. D. Tracz)
II miejsce w szkole, 46 miejsce w Polsce – Wojciech Dusza (2d) - (opiekun p. D. Tracz)
III miejsce w szkole, 53 miejsce w Polsce –Julia Olbrecht (2c) - (opiekun p. D. Tracz)

CHEMIA – KLASY III (739 uczestników)

I miejsce w szkole, 47 miejsce w Polsce – Agnieszka Witwicka (3c), Wojciech Wlaźlak (3b), Tomasz Zachara (3b) - (opiekun p. D. Tracz)
II miejsce w szkole, 48 miejsce w Polsce – Kacper Prokop (3b) - (opiekun p. D. Tracz)
III miejsce w szkole, 51miejsce w Polsce – Anna Marcinków (3a) - (opiekun p. D. Tracz)

FIZYKA

FIZYKA – KLASY I (253 uczestników)
I miejsce w szkole, 28 miejsce w Polsce – Wiktoria Wasyluk (Ia), Oskar Kudas (Ic) – (opiekun p. R. Ignacik)
II miejsce w szkole, 32 miejsce w Polsce – Łukasz Lach (Ic) – (opiekun p. R. Ignacik)
III miejsce w szkole, 34 miejsce w Polsce – Piotr Żurek (Ic) – (opiekun p. R. Ignacik)

FIZYKA – KLASY II (436 uczestników)

I miejsce w szkole, 29 miejsce w Polsce – Wojciech Dusza (2d) – (opiekun p. R. Ignacik)
II miejsce w szkole, 33 miejsce w Polsce – Karol Kulawiec (2c) – (opiekun p. R. Ignacik)
III miejsce w szkole, 36 miejsce w Polsce – Krzysztof Szłykowicz (2c), Mikołaj Gutsche (2c) – (opiekun p. R. Ignacik)

FIZYKA – KLASY III (462 uczestników)

I miejsce w szkole, 31 miejsce w Polsce – Wojciech Wlaźlak (3b) – (opiekun p. R. Ignacik)
II miejsce w szkole, 35 miejsce w Polsce – Wojciech Zwierzchowski (3b) – (opiekun p. R. Ignacik)
III miejsce w szkole, 36 miejsce w Polsce –Tomasz Zachara (3b), Klaudia Głowacka (3c) – (opiekun p. R. Ignacik)

JĘZYK POLSKI

JĘZYK POLSKI – KLASY I (487 uczestników)

I miejsce w szkole, 32 miejsce w Polsce – Piotr Żurek (1c) – (opiekun p. A. Moskal)
II miejsce w szkole, 34 miejsce w Polsce – Karolina Strużyna (1a) – (opiekun p. A. Moskal)
III miejsce w szkole, 36 miejsce w Polsce – Oskar Kudas (1c), Wiktoria Wasyluk (1a) – (opiekun p. A. Moskal)

JĘZYK POLSKI – KLASY II (449 uczestników)

I miejsce w szkole, 21 miejsce w Polsce – Aleksandra Moskal (2d) – (opiekun p. L. Franków-Dulanowska)
II miejsce w szkole, 26 miejsce w Polsce – Dorota Świątek (2b), Julia Olbrecht (2c) – (opiekun p. A. Moskal)
III miejsce w szkole, 30 miejsce w Polsce – Maciej Skibiński (2b) – (opiekun p. A. Moskal)

JĘZYK POLSKI – KLASY III (602 uczestników)

I miejsce w szkole, 26 miejsce w Polsce – Julia Maciejewska (3b) – (opiekun p. L. Franków-Dulanowska)
II miejsce w szkole, 28 miejsce w Polsce – Klaudia Tracz (3d) – (opiekun p. B. Przygodzka-Słodzińska)
III miejsce w szkole, 30 miejsce w Polsce – Izabella Pałys (3c) – (opiekun p. B. Przygodzka-Słodzińska)

  • Konkurs "Ząbkowice Śląskie z Krzywą Wieżą w tle" organizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie

II miejsce - Dorota Świątek (2b) - op. Alicja Szynkura

  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze "Kalejdoskop"

Dorota Świątek (2b) otrzymała bardzo dobry wynik w konkursie - op. M. Fudali

  • Gminny konkurs plastyczny „RÓŻNORODNOŚĆ KULTUROWA OBYWATELI UNII EUROPEJSKIEJ” organizowany przez Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich

I miejsce - Anna Marcinków (3a) - op. A. Bałachowska

  • Powiatowa Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów organizowana przez Zespół  Szkół Samorządowych w Ciepłowodach

II miejsce - Karol Kulawiec (2c) - op. Z. Niczyj

  • Szkolny konkurs „Trzymaj formę – wiesz co jesz?”

I miejsce - Dominika Zielińska (2c) - op. P. Piątek, M. Pomykała
               Julia Olbrecht (2c) - op. P. Piątek, M. Pomykała
III miejsce - Emilia Niemiec (2d) - op. P. Piątek, M. Pomykała

  • Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej w Ziębicach

II miejsce – Aleksandra Zalas (1b) – op. B. Król-Jałowiecka

  • Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych w Ząbkowickim Ośrodku Kultury

Wyróżnienie za pomysł na ciekawy scenariusz – grupa teatralna z kl. 2d w składzie: Roksana Rzucidło, Natalia Hreczyńska, Paulina Grzeszczak, Ola Kijak, Radek Podhalicz, Kacper Michta, Wojtek Dusza, Wiktor Germański, Kacper Piecyk, Patryk Wołożonek, scenariusz - Ola Moskal – op. L. Franków-Dulanowska

  • Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Coca-Cola Cup

I miejsce drużyna w składzie: Karina Stachowska (1b), Monika Kiwior (1a), Joanna Czaja (3c), Natalia Kwaśna (3c), Agnieszka Słowik (3d), Roksana Jeł (1a), Daria Lis (2d), Maja Żurawska (2d), Katarzyna Białokryty (1a), Agata Ruchała (1a) – op. K. Cupial

  • Regionalny Konkurs "Uczę się bezpiecznie żyć" organizowany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa" w Wałbrzychu.

 V miejsce - Dorota Świątek (2b) - op. M. Fleszar

  • Turniej Piłki Nożnej Chłopców Coca-Cola Cup

III miejsce drużyna w składzie: Mateusz Jeł (1a), Sławomir Wenc (3d), Dawid Rychter (3c), Daniel Saczko (1a), Armand Sromek (3b), Wojciech Brzózka (3b), Eryk Kozicki (1a), Marcin Mróz (3d), Patryk Wołożonek (2d), Kacper Piecyk (2d) – op. R. Matusik

  • Konkurs plastyczny z okazji VII edycji „Dnia Wielokulturowego”: „Francja i jej byłe kolonie – Senegal i Maroko”

Nagroda główna - Wiktoria Wasyluk (1b) (op. A. Bałachowska)

  • Finał Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Szachach

V miejsce - drużyna w składzie: Kaja Mrozowska (3a), Amelia Smarżyk (1c), Kamil Cieślak (1b), Damian Bednarz (1b),Paweł Kurczab (3c). Damian Bednarz (1b) został najlepszym zawodnikiem na III szachownicy (op. R. Ignacik)

  • XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod patronatem Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich

I miejsce - Ola Moskal (2d) - (op. L. Franków-Dulanowska, A. Moskal)

  • Szkolny konkurs o tytuł Mistrza Ortografii 2013

    I miejsce - Ola Moskal (2d) - op. p. L. Franków-Dulanowska

    II miejsce - Paulina Grocholska (2c) - op. p. A. Moskal

    III miejsce - Patrycja Kudryńska (3b) - op. p. L. Franków-Dulanowska

  • Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Na Szóstkę”

I miejsce - Natalia Prokop (1a), Wiktoria Wasyluk (1a) - (op. M. Golema)

II miejsce - Paweł Gieniec (3d), Kamil Kaczówka (3d) - (op. M. Golema)

III miejsce - Kacper Prokop (3b), Wojciech Zwierzchowski (3b) - (op. M. Golema)

  • Wojewódzki konkurs języka niemieckiego "Zeige dein Talent" organizowany przez PSNJN we Wrocławiu i Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

III miejsce ( kategoria: piosenka) - zespół w składzie: Roksana Rzucidło (2d), Adrian Golema (3c) i Kacper Michta (2d) - (op. M. Golema)

  • Powiatowy Konkurs Recytatorski “Lubię szeptać Ci słowa o miłości” organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Ząbkowicach Śląskich

II miejsce (kategoria: recytacja) - Wiktoria Wasyluk (1a) - (op. A. Moskal)

III miejsce (kategoria: poezja śpiewana) - Maciek Skibiński (2b) - (op. A. Moskal, B. Król-Jałowieckal)

  • Dolnośląski Konkurs Recytatorski "PEGAZIK"

ETAP POWIATOWY

III miejsce - Maciek Skibiński (2b) - (op. A. Moskal)

  • Powiatowa Gimnazjada Szachistów

    II miejsce - drużyna w składzie: Kaja Mrozowska (3a), Amelia Smarżyk (1c), Kamil Cieślak (1b), Damian Bednarz (1b), Paweł Kurczab (3c) - (op. Rafał Ignacik)

  • VI Festiwal Humanistyczny „Semper Alter” organizowany przez Gimnazjum w Wałbrzychu

    „Konkurs kreatywnego myślenia”:
    II miejsce – drużyna w składzie: Paweł Gieniec (3d), Wojtek Zwierzchowski (3b), Wojtek Wlaźlak (3b) - (op. Sylwia Janicka-Kurczyna, Bożena Przygodzka-Słodzińska)

    Konkurs plastyczny „Młodość to wieniec róż, starość to wieniec cierni”:
    I miejsce - Karolina Białokryty (2c) - (op. A. Bałachowska)
    II miejsce – Natalia Listwan (3d) - (op. A. Bałachowska)
    III miejsce – Marcelina Owczarek (3b) - (op. A. Bałachowska)

  • Dolnośląski Konkurs Recytatorski "Pegazik"

ETAP GMINNY

I miejsce - Maciej Skibiński (2b) - (op. A. Moskal)

II miejsce - Wiktoria Wasyluk (1a) - (op. A. Moskal)

III miejsce - Dorota Świątek (2b) - (op. A. Moskal)

  • Półfinał powiatowy w piłce ręcznej dziewct

II miejsce - drużyna w składzie: Katarzyna Białokryty (1a), Roksana Jeł (1a), Karina Stachowska (1c), Maja Żurawska (2d), Sylwia Mendaszewska (1c), Karolina Głąbińska (2c), Wiktoria Hołówko (2c), Julia Olbrecht (2c), Daria Lis (2d), Agnieszka Słowik (3d), Joanna Czaja (3c), Natalia Kwaśna (3c), Joanna Orzech (3b) - (op. K. Cupiał)

  • Turniej o nagrodę Dyrektora OSIR-u w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

ETAP MIEJSKI

I miejsce - drużyna chłopców w składzie: Mateusz Jeł (1a), Szymon Piątek (1a), Andrzej Żurkowski (1a), Daniel Saczko (1a), Kacper Leśniak (1c), Piotr Lach (1c), Łukasz Lach (1c) - (op. K. Cupiał)

II miejsce - drużyna dziewcząt w składzie: Sylwia Mendaszewska (1c), Karolina Mularczyk (1c), Agata Ruchała (1c), Katarzyna Białokryty (1a), Roksana Jeł (1a), Weronika Dźwigniewska (1b), Aleksandra Gnatowska (1b), Karina Stachowska (1b) - (op. P. Piątek)

  • Dolnośląski Konkurs Recytatorski "Pegazik"

ETAP SZKOLNY

I miejsce - Maciej Skibiński (2b) - (op. A. Moskal)

II miejsce - Dorota Świątek (2b) - (op. A. Moskal)

III miejsce - Wiktoria Wasyluk (1a) - (op. A. Moskal)

  • IV Wojewódzki Konkurs Świąteczny organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Osterreich Institut Wroclaw oraz Prywatne Żeńskie LO Sióstr Urszulanek UR

Radosław Podhalicz (2d) - wyróżnienie w kategorii opowieść świąteczna (op. M. Golema)

  • III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "IKONY POPKULTURY"

Ola Moskal (2d) - nagroda publiczności (op. A. Bałachowska)

  • Wojewódzki konkurs niemiecko-angielski „Idiomy w obrazach” organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Gimnazjum Nr 4 we Wrocławiu im. Ojca Świętego Jana Pawła II

Język niemiecki:
III miejsce - Karolina Białokryty (2c) (op. M. Smacka-Gonsior)
Wyróżnienia: Paulina Grzeszczak (2d), Aleksandra Moskal (2d), (op. M. Golema) Julia Maciejewska (3b) (op. M. Smacka-Gonsior)
Język angielski:
I miejsce – Aleksandra Moskal (2d) (op. A. Jabłońska)
Wyróżnienie – Karolina Białokryty (2c) (op. A. Serafin)

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna
(w olimpiadzie udział brało 1929 uczestników)

Aleksandra  Moskal (2d) zdobyła TYTUŁ LAUREATA, zajmując 9 miejsce w Polsce (opiekun – p. Lucyna Franków-Dulanowska)
Dorota Świątek (2b)  - 12 miejsce (opiekun – p. Agnieszka Moskal)
Sandra Grygoyć (1c) – 14 miejsce (opiekun – p. Agnieszka Moskal)
Natalia Sęk (1a) – 21 miejsce (opiekun – p. Agnieszka Moskal)
Patrycja  Fudali (1c) – 21 miejsce  (opiekun – p. Agnieszka Moskal)
Oskar Kudas (1c) – 23 miejsce (opiekun – p. Agnieszka Moskal)

  • Konkurs plastyczny "Moja ulubiona książka, mój ulubiony bohater literacki" (etap szkolny)

I miejsce – Karolina Białokryty (2c) (op. K. Onyśków)
II miejsce – Klaudia Głowacka (3c) (op. K. Onyśków)
III miejsce – Laura Mulak (1c) (op. K. Onyśków)

  • Konkurs czytelniczy „Książkowy zawrót głowy” (etap szkolny)

Nagrodzeni uczniowie: Amelia Smarżyk (1c), Julia Maciejewska (3b), Kamila Kudas (3b) (op. K. Onyśków)

  • Finał powiatowy w piłce siatkowej

III miejsce - drużyna dziewcząt w składzie: Roksana Jeł (1a), Katarzyna Białokryty (1a), Wiktoria Hołówko (2c), Karolina Głąbińska (2c), Agnieszka Słowik (3d), Zuzanna Kostyła (2a), Daria Lis (2d), Sandra Mazguła (3c) - (op. M. Fleszar)

  • Półfinał powiatowy w piłce siatkowej organizowany w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich

II miejsce - drużyna dziewcząt w składzie: Roksana Jeł (1a), Katarzyna Białokryty (1a), Wiktoria Hołówko (2c), Karolina Głąbińska (2c), Agnieszka Słowik (3d), Zuzanna Kostyła (2a), Daria Lis (2d), Sandra Mazguła (3c) - (op. R. Matusik) 
III miejsce - drużyna chłopców w składzie: Patryk Jaszek (2c), Tomasz Tant (2a), Sławomir Wenc (3d), Marcin Mróz (3d), Armand Sromek (3b), Paweł Moszowsk (3a)i, Michał Piotrowski (3a), Dawid Rychter(3c) - (op. R. Matusik)

  • Liga Naukowa Matematyczna edycja 2013, Dolnośląski Konkurs Gimnazjalistów o Puchar Prezydenta Wrocławia 

ETAP SZKOLNY

Karol Kulawiec (2c) - I miejsce (op. Z. Niczyj)

Sławomir Wenc (3d) - II miejsce (op. I. Wasyluk)

Wojciech Zwierzchowski (3b) - III miejsce (op. Z. Niczyj)

Karolina Siembab (3b) - IV miejsce (op. Z. Niczyj)

Wiktoria Wasyluk (1a) - V miejsce (op. Z. Niczyj)

Marcin Łazarewicz (1c) - V miejsce (op. R. Ignacik)

ETAP INTERNETOWY

Karol Kulawiec (2c) - I miejsce (op. Z. Niczyj)

Sławomir Wenc (3d) - II miejsce (op. I. Wasyluk)

Wojciech Zwierzchowski (3b) - III miejsce (op. Z. Niczyj)

Karolina Siembab (3b) - III miejsce (op. Z. Niczyj)

  • Liga Naukowa Humanistyczna edycja 2013, Dolnośląski Konkurs Gimnazjalistów o Puchar Prezydenta Wrocławia

ETAP SZKOLNY

Aleksandra Moskal (2d) – I miejsce (op. L. Franków-Dulanowska, M. Fudali)
Dorota Świątek (2b) – II miejsce (op. A. Moskal, A. Szynkura)
Julia Maciejewska (3b) – III miejsce (op. L. Franków-Dulanowska, A. Szynkura)
Michał Szmit (3b) - III miejsce (op. L. Franków-Dulanowska, A. Szynkura)

ETAP INTERNETOWY

Aleksandra Moskal (2d) - I miejsce (op. L. Franków-Dulanowska, M. Fudali)

Dorota Świątek (2b) - II miejsce (op. A. Moskal, A. Szynkura)

Michał Szmit (3b) - III miejsce (op. L. Franków-Dulanowska, A. Szynkura)

Julia Maciejewska (3b) - IV miejsce (op. L. Franków-Dulanowska, A. Szynkura)

  • Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów (etap szkolny)

Karol Kulawiec (2c) - I miejsce (op. Z. Niczyj) - udział w etapie wojewódzkim
Mateusz Jeł (1a) - II miejsce (op. Z. Niczyj)
Kalina Pacha (1c) - II miejsce (op. R. Ignacik)
Wiktoria Wasyluk (1a) - II miejsce (op. Z. Niczyj) 
Bartosz Płoska (1a) - III miejsce (op. Z. Niczyj) 
Bartosz Worek (1a) - III miejsce (op. Z. Niczyj)
Karolina Siembab (3b) - III miejsce (op. Z. Niczyj)

Konkurs Koma 2012 (etap szkolny)

Karol Kulawiec (2c) – I miejsce (op. Z. Niczyj)
Karolina Siembab (3b) – II miejsce (op. Z. Niczyj)
Kamil Kaczówka (3d) – III miejsce (op. I. Wasyluk) 
Julia Olbrecht (2c) – III miejsce (op. Z. Niczyj)

Konkurs Koma 2012 – finał

Karol Kulawiec (2c) – IX miejsce – tytuł Laureata (op. Z. Niczyj)

  • Półfinał powiatowy zawodów w tenisie stołowym organizowany przez Publiczne Gimnazjum w Budzowie
II miejsce - drużyna dziewcząt w składzie: Izabella Pałys (3c), Sandra Mazguła (3c), Marta Żak (3c)
II miejsce - drużyna chłopców w składzie: Paweł Kurczab (3c), Jacek Zeman (2c)
Opiekun: p. Rafał Matusik
 
  • Finał powiatowy zawodów w tenisie stołowym

II miejsce - drużyna dziewcząt w składzie: Izabella Pałys (3c), Sandra Mazguła (3c), Marta Żak (3c) - (op. P. Piątek)

III miejsce - drużyna chłopców w składzie: Paweł Kurczab (3c), Jacek Zeman (2c) - (op. R. Matusik)

  • Wojewódzki Konkur"Języki obce?nie są nam obce!" organizowany przez Gimnazjum Stowarzyszenia „Edukator" w Polanicy - Zdroju pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu
I miejsce - Wojciech Zwierzchowski (3b)
Opiekun: p. Agnieszka Jabłońska 
 
  • III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "IKONY POPKULTURY"
Praca plastyczna Oli Moskal (2d) została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej.
Opiekun: p. Agata Bałachowska 
 
  • Konkurs recytatorski "Gerhart Hauptmann neu entdeckt" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we Wrocławiu, Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Dolny Śląsk i Instytut Goethego w Krakowie

I miejsce - Wiktoria Wasyluk (1a) z podkładem muzycznym na gitarze w wykonaniu Adriana Golemy (3c)

Opiekun: p. Marzena Golema

• Konkurs plastyczny "Gerhart Hauptmann neu entdeckt" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we Wrocławiu, Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Dolny Śląsk i Instytut Goethego w Krakowie

III miejsce – Karolina Białokryty (2c)

Opiekun - p. Marta Smacka-Gonsior

  • Eliminacje Gminne III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

    I miejsce - drużyna dziewcząt w składzie: Daria Rozmis (1b), Aleksandra Zalas (1b), Karina Stachowska (1b), Aleksandra Gnatowska (1b), Weronika Dźwigniewska (1b), Karolina Mularczyk (1c), Agata Ruchała (1c), Marta Szwec (1c) - (op. R. Matusik)

  • III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska - I wojewódzka runda kwalifikacyjna

II miejsce - drużyna dziewcząt w składzie: Daria Rozmis (1b), Aleksandra Zalas (1b), Karina Stachowska (1b), Aleksandra Gnatowska (1b), Weronika Dźwigniewska (1b), Karolina Mularczyk (1c), Agata Ruchała (1c), Marta Szwec (1c) - (op. M. Fleszar)

  • III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska - II wojewódzka runda kwalifikacyjna
kategoria dziewczęta - III miejsce drużyna w składzie (Daria Rozmis (1b), Ola Zalas (1b), Karina Stachowska (1b), Karolina Mularczyk (1c), Agata Ruchała (1c), Ola Gnatowska (1b), Weronika Dźwigniewska (1b), Marta Szwec (1c) - (op. M. Fleszar)
 
  • Konkurs plastyczny „Panna Krzywa Wieża" organizowany przez Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich

III miejsce - Agnieszka Witwicka z kl. IIIc

wyróżnienia: Klaudia Głowacka z kl. IIIc, Aleksandra Moskal z kl. IId, Natalia Listwan z kl. IIId i Nikola Marzec z kl. IIa.

Opiekunowie: p. Katarzyna Onyśków, p. Agnieszka Moskal

  • XIII Dolnośląski Konkurs dla Gimnazjalistów „zDolny Ślązak Gimnazjalista"

blok humanistyczny (etap szkolny)

Julia Maciejewska (3b) – I miejsce (op. L. Franków-Dulanowska, p. A. Szynkura)

Julia Olbrecht (2c) – II miejsce (op. p. A. Moskal, p. A. Szynkura)

Wojciech Zwierzchowski (3b) – II miejsce (op. L. Franków-Dulanowska, p. A. Szynkura)

Aleksandra Moskal (2d) – III miejsce (op. L. Franków-Dulanowska, p. M. Fudali)

 

blok matematyczno - fizyczny (etap szkolny)

Kamil Kaczówka (3d) - I miejsce (op. I. Wasyluk, R. Ignacik)

Klaudia Głowacka (3c) - II miejsce (op. I. Wasyluk, R. Ignacik)

Michał Szmit (3b) - III miejsce (op. Z. Niczyj, R. Ignacik)

Wojciech Dusza (2d) - III miejsce (op. I. Wasyluk, R. Ignacik) 

Karol Kulawiec (2c) - III miejsce (op. Z. Niczyj, R. Ignacik)

 

blok przyrodniczy (etap szkolny)

Michał Szmit (3b) - I miejsce (op. Z. Antczak, D. Tracz, M. Pomykała)

Karol Kulawiec (2c) - II miejsce (op. Z. Antczak, D. Tracz, M. Pomykała) 

Aleksandra Moskal (2d) - III miejsce (op. Z. Antczak, D. Tracz, M. Pomykała)

Mikołaj Gutsche (2b) - III miejsce (op. Z. Antczak, D. Tracz, M. Pomykała)

Michał Szmit (3b) został zakwalifikowany do etapu powiatowego

 

języka angielski (etap szkolny)

Karolina Siembab (3b) - I miejsce (op. A. Jabłońska)

Kacper Prokop (3b) - I miejsce (op. A. Jabłońska)

Jerzy Długosz (2b) - II miejsce (op. A. Jabłońska)

Kamil Kaczówka (3d) - III miejsce (op. A. Serafin)

Kacper Prokop (3b), Karolina Siembab (3b) zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego

 

język francuski (etap szkolny)

Aleksandra Gnatowska (1b) - I miejsce (op. K. Batóg)

Kaja Mrozowska (3a) - II miejsce (op. K. Batóg)

Weronika Dźwigniewska (1b) - III miejsce (op. K. Batóg)

 

język niemiecki (etap szkolny)

Karol Kulawiec (2c) - I miejsce (op. M. Smacka-Gonsior)

Aleksander Leśko (3a) - II miejsce (op. M. Golema)

Mikołaj Gutsche (2c) - III miejsce (op. M. Smacka-Gonsior)

 

                           2011/2012

  • Ogólnopolska Olimpiada Chemiczna "Olimpus" - sesja jesienna 2011

Klasa I

Średni wynik ogólnopolski - 161 pkt

1. Mikołaj Gutsche kl. IB – 186 pkt / 240 pkt – 22 miejsce (187 uczestników)

2. Maciej Skibiński kl. IB – 184 pkt – 23 miejsce

3. Julia Olbrecht kl. IC – 180 pkt – 25 miejsce

4. Patryk Jaszek kl. IC – 172 pkt – 29 miejsce

5. Wojciech Dusza kl. ID – 170 pkt – 30 miejsce

Klasa II

Średni wynik ogólnopolski - 157 pkt

1. Paweł Gieniec kl. IID – 154pkt / 240 pkt – 42 miejsce (247uczestników)

2. Wojciech Wlaźlak kl.IIB - 154 pkt – 42 miejsce

3. Wojciech Zwierzchowski kl. IIB – 150 pkt – 44 miejsce

Klasa III

Średni wynik ogólnopolski - 164 pkt

1. Paula Wasyluk kl. IIIA – 206 pkt / 240 pkt – 15 miejsce (491 uczestników)

2. Marcin Kuczer kl. IIIB – 192 pkt – 22 miejsce

3. Robert Mulka kl. IIIC – 170 pkt – 33 miejsce

  • Ogólnopolska Olimpiada Fizyczna "Olimpus" - sesja jesienna 2011

Klasa I

Średni wynik ogólnopolski - 168 pkt

1. Julia Olbrecht kl. IC – 180 pkt / 240pkt – 19 miejsce ( 73 uczestników)

2. Patryk Jaszek kl. IC – 174 pkt – 22 miejsce

3. Karol Kulawiec kl. IC – 170 pkt – 24 miejsce

4. Wojciech Dusza kl. ID – 168 pkt – 25 miejsce

Klasa II

Średni wynik ogólnopolski - 160 pkt

1. Rafał Tereszko kl. IIB – 166 pkt / 240 pkt – 32 miejsce (222uczestników)

2. Kamil Kaczówka kl. IID – 160 pkt – 35 miejsce

3. Paweł Gieniec kl. IID – 154 pkt – 38 miejsce

Klasa III

Średni wynik ogólnopolski - 175 pkt

1. Marcin Kuczer kl. IIIB – 210 pkt / 240 pkt – 12 miejsce ( 266uczestników)

2. Paula Wasyluk kl. IIIA – 196 pkt – 19 miejsce

3. Robert Mulka kl. IIIC – 176 pkt - 29 miejsce

  • Ogólnopolska Olimpiada  Języka Polskiego "OLIMPUS" - sesja jesienna 2011

Klasa I

Średni wynik ogólnopolski - 151 pkt

1. Wiktoria Hołówko kl. IC 158 pkt / 240 pkt – 23 miejsce ( 268 uczestników)

2. Maciej Skibiński kl. IB – 156 pkt – 24 miejsce

3. Julia Olbrecht kl. IC – 154 pkt – 25 miejsce

4.Dorota Świątek kl. IB – 150 pkt – 27 miejsce

Klasa III

Średni wynik ogólnopolski - 157 pkt

1. Sylwia Lis kl. IIIC – 182 pkt / 240 pkt – 24 miejsce ( 363 uczestników)

2. Roksana Bryła kl. IIID – 174 pkt – 28 miejsce

3. Paula Wasyluk kl. IIIA – 162 pkt – 34 miejsce

3. Dominika Czyżyk kl. IIIC – 160 pkt - 35 miejsce

  • Konkurs „zDolny Ślązak Gimnazjalista" – blok humanistyczny (etap szkolny)

I miejsce – Joanna Depczyńska (3a)

II miejsce – Rafał Tereszko (2b)

III miejsce – Marcin Kuczer (3b), Kaja Mrozowska (2a)

IV miejsce – Aleksandra Moskal (1d), Paweł Gieniec (2d)

V miejsce – Kamil Kaczówka (2d), Wojciech Zwierzchowski (2b)

Do etapu powiatowego została zakwalifikowana uczennica kl. 3a – Joanna Depczyńska.

  • Konkurs „zDolny Ślązak Gimnazjalista" – blok matematyczno-fizyczny (etap szkolny)

I miejsce – Marcin Kuczer (3b)

II miejsce – Weronika Wojnowska (2a)

III miejsce – Robert Mulka (3c), Karol Kulawiec (1c), Mikołaj Gutsche (1b), Krystian Kasprzyk (1c)

IV miejsce – Wojciech Wlaźlak (2b)

V miejsce – Martyna Głowacka (3c)

Do etapu powiatowego zostali zakwalifikowani uczniowie: kl. Marcin Kuczer -kl. 3b i Weronika Wojnowska - kl. 2a

Do etapu wojewódzkiego został zakwalifikowany uczeń kl. 3b – Marcin Kuczer.

  • Konkurs „zDolny Ślązak Gimanzjalista" – blok przyrodniczy (etap szkolny)

I miejsce – Rafał Tereszko (2b)

II miejsce – Marcin Kuczer (3b), Paula Wasyluk (3a), Robert Mulka (3c)

III miejsce – Karol Kulawiec (1c)

IV miejsce – Agnieszka Witwicka (2c)

V miejsce – Aleksandra Barylak (3a)

Do etapu powiatowego został zakwalifikowany uczeń kl. 2b – Rafał Tereszko.

  • Konkurs „zDolny Ślązak Gimanzjalista" – język angielski (etap szkolny)

I miejsce – Marcin Kuczer (3b)

II miejsce – Aleksandra Moskal (1d)

III miejsce – Justyna Ostapiuk (3a), Kamil Kaczówka (2d), Robert Mulka (3c)

IV miejsce – Dominika Czyżyk (3a), Paula Wasyluk (3a)

V miejsce – Kacper Prokop (2b)

Do etapu powiatowego został zakwalifikowany uczeń kl. 3b – Marcin Kuczer.

Do etapu wojewódzkiego został zakwalifikowany uczeń kl. 3b – Marcin Kuczer.

  • Konkurs „zDolny Ślązak Gimanzjalista" – język niemiecki (etap szkolny)

I miejsce – Dominika Czyżyk (3a)

II miejsce – Paula Wasyluk (3c), Ewa Bazan (3c)

III miejsce – Aleksandra Barylak (3a), Justyna Ostapiuk (3a), Kamil Kaczówka (2d)

IV miejsce – Paulina Chochorowska (3c)

V miejsce – Paweł Gieniec (2d)

  • Ogólnopolski Test Ortograficzny (udział wzięło 664 uczniów)

I miejsce (w szkole) – Marcin Kuczer (3b) – 13 miejsce w Polsce - dyplom wyróżnienia

II miejsce – Roksana Bryła (3d) – 16 miejsce w Polsce

III miejsce – Aleksandra Moskal (1d) – 22 miejsce w Polsce

IV miejsce – Joanna Depczyńska (3a) – 27 miejsce w Polsce

V miejsce – Sylwia Lis (3c) – 30 miejsce w Polsce

  • Konkurs plastyczny Malarska wizja utworów Czesława Miłosza organizowany przez Bibliotekę Miejską (etap gminny):

I miejsce – Krystian Kasprzyk (3c)

II miejsce – Dominika Czyżyk (3a)

III miejsce – Marcelina Owczarek (2b)

  • Konkurs multimedialny Miłosz w kręgu dzieł i twórcy (etap gminny):

wyróżnienie – Sylwia Chochorowska (3c)

  • Konkurs plastyczny „Ilustracja do ulubionej książki" (etap szkolny)

I miejsce – Aleksandra Moskal (1d)

II miejsce – Klaudia Głowacka (2c)

III miejsce – Radosław Sołtysiak (2d)

Wyróżnienia: Izabella Pałys (2c), Marcelina Tofel (3c)

  • Konkurs Liga Humanistyczna 2012 (etap szkolny)

drużyna GP2 w konkursie Liga Humanistycczna

I miejsce – Martyna Głowacka (3c)

II miejsce – Marcin Kuczer (3b)

III miejsce – Joanna Depczyńska (3a) 

IV miejsce – Aleksandra Moskal (1d) 

rezerwowi

V miejsce – Kamil Kaczówka (2d)

VI miejsce - Dominika Czyżyk (3a) 

Adrianna Kulawiec (2b)

  • Olimpiada Języka Angielskiego org. przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu

I miejsce – Marcin Kuczer (3b) – został zakwalifikowany do II etapu

II miejsce – Dominika Czyżyk (3a), Wojciech Zwierzchowski (2b)

III miejsce – Kamil Kaczówka

IV miejsce – Karolina Siembab (2b)

V miejsce – Justyna Ostapiuk (3a), Aleksandra Kijak (1d)

  • XI edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego org. przez III LO

II miejsce – Roksana Bryła (3d)

III miejsce - Marcin Kuczer (3b)

  • Dolnośląski Konkurs Recytatorski „Pegazik"

Etap gminny

I miejsce – Maciej Skibiński (1b)

II miejsce – Julia Maciejewska (2b)

III miejsce – Dominika Czyżyk (3a)

Etap powiatowy

III miejsce – Maciej Skibiński (1b)

  • Dolnośląski Konkurs Plastyczny „Maska karnawałowa" org. przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy i Operę Wrocławską

zakwalifikowanie prac do wystawy w Operze Wrocławskiej

Aleksandra Moskal (1d)

Natalia Hreczyńska (1d)

Aleksandra Barylak (3a)

  • Półfinał powiatowej gimnazjady sportowej w piłkę siatkową dziewcząt org. przez Zespół Szkół Samorządowych w Ciepłowodach

Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce

  • Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wszystkie barwy miłości" org. przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy

I miejsce – Maciej Skibiński (1b)

  • Szkolny konkurs wiedzy biblijnej

I miejsce – Paula Wasyluk (3a)

II miejsce – Klaudia Starczewska (3a)

III miejsce – Paulina Chochorowska (3c)

  • XI Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego „Golden Owl"

Do II etapu zostali zakwalifikowani:

Marcin Kuczer (3b)

Dominika Czyżyk (3a)

Kamil Kaczówka (2d)

Do finału została zakwalifikowana Dominika Czyżyk.

  • Szkolny konkurs na ozdobę wielkanocną 

I miejsce - Karolina Wolanin kl. Ia

II miejsce - Roksana Rzucidło kl. Id

III miejsce - Gabriela Klimko kl. Id, Klaudia Głowacka kl. IIc

Wyróżnienie - Natalia Hreczyńska kl. Id, Aleksandra Kijak kl. Id

  • Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe "Olimpus"

                                        CHEMIA

Klasa I

1. Maciej Skibiński kl. Ib - 7 miejsce / 684 uczestników

2. Dorota Świątek kl. Ib - 24 miejsce

3. Karol Kulawiec kl. Ic - 24 miejsce

4. Aleksandra Moskal - kl. Id - 33 miejsce

5. Kacper Michta kl. Id - 37 miejsce

Klasa II

1. Kamil Kaczówka kl. IId - 43 miejsce / 639 uczestników

2. Agnieszka Witwicka kl. IIc - 47 miejsce

3. Magdalena Kokosza kl. IIc - 48 miejsce

4. Wojciech Zwierzchowski kl. IIb - 49 miejsce

5. Wojciech Wlaźlak kl. IIb - 58 miejsce

Klasa III

1. Paula Wasyluk kl. IIIa - 15 miejsce / 860 uczestników

2. Marcin Kuczer kl. IIIb - 36 miejsce

3. Justyna Ostapiuk kl. IIIa - 41 miejsce

4. Sylwia Lis kl. IIIc - 44 miejsce

5. Aleksandra Barylak kl. IIIa - 49 miejsce

 

                                        FIZYKA

Klasa I

1. Karol Kulawiec kl. Ic - 22 miejsce / 307 uczestników

2. Aleksandra Moskal kl. Id - 30 miejsce

3. Julia Olbrecht kl. Ic - 30 miejsce

4. Maciej Skibiński kl. Ib - 30 miejsce

5. Wojciech Dusza kl. Id - 31 miejsce

Klasa II

1. Kamil Kaczówka kl. IId - 27 miejsce / 346 uczestników

2. Wojciech Wlaźlak kl. IIb - 30 miejsce

3. Sławomir Wenc kl. IId - 32 miejsce

4. Paweł Gieniec kl. IId - 34 miejsce

5. Wojciech Zwierzchowski kl. IIb - 39 miejsce

Klasa III

1. Marcin Kuczer kl. IIIb - 14 miejsce / 392 uczestników

2. Paula Wasyluk kl. IIIa - 22 miejsce

3. Robert Mulka kl. IIIc - 34 miejsce

4. Bartek Smarżyk kl. IIIb - 36 miejsce

5. Sylwia Chochorowska, Michał Andruszewski kl. IIIc - 37 miejsce

 

                                            JĘZYK POLSKI

Klasa I

1. Aleksandra Moskal kl. Id - 19 miejsce / 455 uczestników

2. Julia Olbrecht kl. Ic - 24 miejsce

3. Karol Kulawiec kl. Ic - 27 miejsce

4. Patryk Jaszek kl. Ic - 31 miejsce

5. Maciej Skibiński kl. Ib - 32 miejsce

Klasa II

1. Julia Maciejewska kl. IIb -19 miejsce / 405 uczestników

2. Marcel Majerczyk kl. IIb - 20 miejsce

3. Kamil Kaczówka kl. IId - 22 miejsce

4. Wojciech Zwierzchowski kl. IIb - 23 miejsce

5. Wojciech Wlaźlak kl. IIb - 24 miejsce

Klasa III

1. Paula Wasyluk kl. IIIa - 22 miejsce / 614 uczestników

2. Sylwia Lis kl. IIIc - 23 miejsce

3. Klaudia Starczewska kl. IIIa - 24 miejsce

4. Robert Mulka kl. IIIc - 25 miejsce

5. Aleksandra Barylak kl. IIIa - 27 miejsce   

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny "20 lat PSP - jak nas widzą, tak nas malują" organizowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich

IV miejsce - Paula Wasyluk (3a)

wyróżnienie - Klaudia Głowacka (2c)
  • X Wojewódzki Turniej Wiedzy "Pierwsza pomoc"

IV miejsce - drużyna w składzie: Dorota Świątek (1b), Dominika Czyżyk (3a), Paulina Chochorowska (3c), Joanna Szabat (3d), Marcin Kuczer (3b)

  • Gminny Konkurs Ekologiczny organizowany przez Bibliotekę Miejską

wyróżnienie - Paulina Stelmach (3d)

  • I Festiwal Małych Form Artystycznych "Sztuką przeciw agresji" organizowany przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich (etap gminny)

Małe formy teatralne:

II miejsce - zespół w składzie: Nikola Wojciechowska (2d), Radek Sołtysiak (2d), Kamil Kaczówka (2d), Paweł Gieniec (2d)

III miejsce - drużyna w składzie: Sandra Mazguła (2c), Marta Żak (2c), Dagmara Dziewieńka (2c)

wyróżnienie - Weronika Polańska (1c)

Konkurs plastyczny:

I miejsce - Karolina Białokryty (1c)

II miejsce - Karol Kulawiec (1c)

III miejsce - Izabella Pałys (2c)

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Fox" pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

etap szkolny

I miejsce w szkole – Karolina Siembab (2b)

II miejsce – Wojciech Zwierzchowski (2b)

III miejsce – Robert Mulka (3c)

IV miejsce – Kamil Kaczówka (2d)

V miejsce – Aleksandra Moskal (1d)

  • XI Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego "Golden Owl" 
Tytuł finalisty - Dominika Czyżyk (3a)
  • Ogólnopolski Konkurs Multitest z języka angielskiego zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej 
XII miejsce - Dominika Czyżyk (3a)
  • Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego pod hasłem "Die deutchsprachigen Lander in deinen Augen" 
III miejsce - Dominika Czyżyk (3a)
kategoria - prezentacja multimedialna 
I miejsce - zespół w składzie: Dominika Czyżyk (3a), Justyna Ostapiuk (3a) 
  • Konkurs Fizyczny "Lwiątko"
Tytuł TAONA - Marcin Kuczer (3b), Karol Kulawiec (1c), Kamil Kaczówka (2d), Michał Szmit (2b)
 
 

 

 

 

 

 

Saturday the 26th. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.