Projekt Deutsch- Wagen- Tour

Dnia 19 marca 2013 r., na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego p. Marzeny Golemy, zawitał do naszej szkoły „Deutsch-Wagen-Tour”. Już po raz kolejny uczniowie klas I-III mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach językowych prowadzonych w formie gier, zabaw i konkursów, a dzięki temu lepiej poznawać język naszych sąsiadów.

W części artystycznej, rozpoczynającej warsztaty językowe, zaprezentowały się wokalistki: Roksana Rzucidło (2 d) i Natalia Sęk (1a). Roksanie Rzucidło towarzyszyli w piosence „Ich lebe” gitarzyści Adrian Golema (3 c) i Kacper Michta (2 d). Podczas spotkania przedstawiono wyniki szkolnego konkursu języka niemieckiego, a wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody wręczyła lektorka DWT p. Małgorzata Urlich-Kornacka.

Po uroczystym rozpoczęciu, w którym wzięli udział przedstawiciele Rady Rodziców i p. dyrektor Anna Kuźmińska, do zabawy z językiem niemieckim porwała młodzież p. Małgorzata Urlich-Kornacka.

Przyjazd Deutsch- Wagen-Tour wywołał wiele emocji wśród uczniów gimnazjum. Uśmiechnięci i zadowolenie opuszczali salę gimnastyczną pytając, czy w przyszłym roku też będą mogli uczestniczyć w tym projekcie.

Organizatorzy imprezy wyrażają serdeczne podziękowanie p. Małgorzacie Urlich-Kornackiej za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów językowych.

Dnia 6 marca 2012 r. odbyły się warsztaty z języka niemieckiego dla naszych uczniów w ramach projektu „Deutsch Wagen Tour". Na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego pani Marzeny Golemy przyjechała do szkoły przedstawicielka i lektorka projektu „ Deutsch Wagen Tour" pani Małgorzata Urlich-Kornacka, która po oficjalnym rozpoczęciu, przeprowadziła dwa warsztaty z języka niemieckiego dla uczniów klas I-III w formie zabaw i gier.

W uroczystym rozpoczęciu warsztatów uczestniczyła wiceburmistrz pani Ewa Figzał, która w swoim wystąpieniu do uczniów, podkreśliła znaczenie znajomości języków obcych w dzisiejszych czasach. Część oficjalną uświetnił występ wokalny naszych uczennic: Pauliny Chochorowskiej i Roksany Rzucidło. Podczas warsztatów przedstawiono wyniki szkolnego konkursu języka niemieckiego oraz zaprezentowano najlepsze projekty konkursowe. Wszystkim uczestnikom konkursu nagrody wręczyła Pani Małgorzata Urlich-Kornacka. Po kilkugodzinnej zabawie z językiem niemieckim uczniowie opuszczali warsztaty zadowoleni i uśmiechnięci.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne naszego gimnazjum składają serdecznie podziękowania pani Małgorzacie Urlich-Kornackiej za zaangażowanie i trud włożony w prowadzenie warsztatów.

Tekst: Marzena Golema

Thursday the 18th. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.