Rekrutacja rodzic

Budyneknaglowek

RODZIC

Szanowny Rodzicu! Jeśli chcesz by twoje dziecko chodziło do szkoły bezpiecznej, do Szkoły z Certyfikatem Szkoły Wspierającej Uzdolnienia, w której będzie rozwijało swoje uzdolnienia i zainteresowania, wybierz nasze gimnazjum!

lista

1. Publiczne Gimnazjum nr 2 posiada Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia. Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień (Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Członek Kolegium Rektorów Uczelni Wyższych Wrocławia, Dolnośląski Kurator Oświaty, Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Prezes Fundacji Edukacji Międzynarodowej) potwierdza w nim, że system wspierania uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śl. został oceniony i uznany jako spełniający wysokie standardy jakości.

Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie posiadającą taki certyfikat i jednym z czternastu gimnazjów z terenu Dolnego Śląska.

W szkole działa Szkolny Zespół Wspierania Zainteresowań i Uzdolnień, który opracował specjalny program dla uczniów uzdolnionych w różnych obszarach i dziedzinach nauczania.

2. Nasza szkoła jest bezpieczna (posiadamy monitoring wewnątrzszkolny). Klasy są niewielkie, ok. 20-osobowe, żaden uczeń nie jest anonimowy. Zapewniamy fachową opiekę, codziennie do dyspozycji uczniów i rodziców jest pedagog i psycholog szkolny.

3. Szybko reagujemy na problemy naszych uczniów. Są państwo informowani o nieobecnościach, uwagach, ocenach.

4. Uczniowie są dobrze przygotowywani do egzaminu gimnazjalnego, większość z nich z powodzeniem kontynuuje naukę w liceach i technikach, a także w renomowanych liceach wrocławskich. Co roku od Dyrekcji III Liceum Ogólnokształcącego otrzymujemy podziękowania za bardzo dobre przygotowanie gimnazjalistów do dalszej nauki.

5. Program  wychowawczy szkoły uczy rzetelnej pracy, szacunku dla siebie i innych, zdrowego trybu życia, buduje system pozytywnych  wartości. Zobacz: Program wychowawczy

6. Zapewniamy zajęcia wyrównawcze i pomoc w nauce uczniom słabym.

7. Organizujemy liczne imprezy szkolne.

8. Staramy się, by nasi uczniowie mieli jak najczęstszy kontakt z kulturą, dlatego często wyjeżdżamy do Teatru Polskiego, do Teatru Komedia we Wrocławiu, do Opery Wrocławskiej.

9. Organizujemy ciekawe wycieczki, rajdy, wyjazdy zagraniczne (Portugalia, Włochy, Francja, Anglia, Czechy), wyjazdy na lodowisko do Świdnicy i narty do Zieleńca.

10. Jesteśmy otwarci i chętni do współpracy z rodzicami.

Informacje dla kandydatów do naszego gimnazjum w zakładce TERMINY I ZASADY REKRUTACJI

Sunday the 27th. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.