Spotkania ze sztuką

SPOTKANIA ZE SZTUKĄ

Spotkania ze sztuką to cykl wyjazdów mających na celu poszerzanie wiedzy o kulturze,  sztuce, motywowanie do czytania i krytycznego odbioru tekstów literackich, kształtowanie postaw szacunku do dziedzictwa kultury. Wyjazdy te służą kształtowaniu wrażliwości estetycznej, rozwojowi indywidualnych talentów, stymulacji wyobraźni uczniów oraz uwrażliwianiu ich na piękno otaczającego świata. Wierzymy, że takie działania pomogą gimnazjalistom zaprzyjaźnić się z magicznym światem sztuki i będą dobrą inwestycją na przyszłość.

Nasi wychowankowie biorą udział w spotkaniach z artystami, regularnie słuchają muzycznych koncertów edukacyjnych; wyjeżdżają do teatrów, muzeów, Opery Wrocławskiej. Spotkania ze sztuką są organizowane przez p. Agnieszkę  Moskal

Nasi uczniowie obejrzeli:

• balet Piotra Czajkowskiego Jezioro łabędzie,
  • balet Dziadek do orzechów,
  • superwidowisko Opery Wrocławskiej w Hali Stulecia Skrzypek na dachu oraz inne spektakle opery: Wesele Figara, Carmen, Don Giovanni, Czarodziejski flet, Zemsta nietoperza,
  • spektakl w Teatrze Muzycznym Capitol – Śmierdź w górach,
  • spektakle: Mayday, Mayday 2, Szalone nożyczki, Przyjazne dusze, Z rączki do rączki, Rodzina Kerwoodów, Okno na parlament, Kamienie na szaniec – zakazane piosenki.

Często gościmy w Teatrze Komedia we Wrocławiu, Teatrze Polskim, a także w eksperymentalnym Teatrze Arka.

Drodzy Uczniowie! Zapraszamy do udziału w Spotkaniach ze sztuką. Otworzy się przed Wami magiczny świat.

Sunday the 19th. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.