Pallotyńska Adopcja Serca - nasi podopieczni

Program adopcji na odległość, nazywanej też Adopcją Serca, prowadzą polscy pallotyni za pośrednictwem Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego. Jest to niezwykłe dzieło pomocy dzieciom żyjącym w krajach misyjnych. Wystarczy zadeklarować dokonywanie regularnych wpłat przez określony czas, np. rok, dwa lub więcej. Wystarczy kwota 16 EUR (w tym 1 EUR na koszty administracyjne) lub jej równowartości w złotówkach. Pomysłodawcą akcji w szkole był p. Ryszard Osadnik, koordynatorem jest p. Sylwia Janicka - Kurczyna i p. Iwona Wasyluk.

Początki Adopcji Serca łączą się z tragiczną wojną domową, która rozegrała się w Rwandzie w latach 1994-1996, pozbawiając życia ponad dwa miliony osób. Najbardziej skrzywdzone zostały osierocone dzieci, będące ofiarami wojny. Do tych dzieci dołączyły kolejne.

Głównym celem Adopcji Serca jest zapewnienie dziecku podstawowych środków do życia. Demokratyczna Republika Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zambia i Brazylia – to kraje z tysiącami dzieci potrzebującymi szczególnej pomocy. Włączając się w Pallotyńską Adopcję Serca otaczamy troską materialną i duchową konkretne, znane z imienia i nazwiska dzieci, pozbawione środków do godnego życia.

NASZ PODOPIECZNY- SUGIRA JEAN PAUL

Chłopiec pochodzi z Gikondo w diecezji Kigali. Jest półsierotą bez ojca. Matka zaginęła z powodu choroby psychicznej. Sugira urodził się w 1996 r., chodzi aktualnie do I klasy szkoły średniej (wg systemu oświaty w Rwandzie) i mieszka ze starszą siostrą, która chodzi do kl. V szkoły średniej. Żywią ich sąsiedzi.

LIST NASZEGO DZIECKA

Drogi Rodzicu,

cieszę się, że do Was piszę ten list z pozdrowieniami i ze szczerym podziękowaniem za to, że jestem Waszym dzieckiem.

Teraz chodzę do I klasy szkoły średniej. Uczę się dobrze mimo problemów w rodzinie. Nie dostałem ocen za I semestr, bo nie opłaciłem czesnego.

Kończąc życzę Wam radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

To Wasze dziecko

SUGIRA Jean Paul

JAK ZBIERAMY FUNDUSZE NA ADOPCJĘ?

CIASTO: w każdym tygodniu w wyznaczony dzień uczniowie kolejnych klas przygotowują ciasto, które jest sprzedawane w szkole, a zebrane fundusze zbierane są na wpłaty na Adopcję Serca

DOBROWOLNE WPŁATY Uczniów i Rodziców na cel Adopcji Serca

Friday the 17th. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.