Z wizytą w Uciechowie

Już po raz kolejny nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum udowodnili, że mają „wielkie serce”, biorąc udział w akcji wspomagania  bezdomnych zwierząt. W dniu 14 listopada 2014r. uczniowie: Z. Rowińska (2c), P. Ślifirz (2a), A. Dulęba (2a), Z. Sztogryn (1c), A. Sierka (1b) i B. Karwala (3b) pod opieką p. S. Janickiej- Kurczyny oraz p. I. Wasyluk, udali się do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Czytaj więcej: Z wizytą w Uciechowie

WIZYTA W OŚRODKU POMOCY DLA ZWIERZĄT W UCIECHOWIE

W dniach 10.09 – 24.10. 2013r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszego gimnazjum włączyli się aktywnie w akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” zorganizowaną przez Szkolny Klub Wolontariatu. Wspólnie zbieraliśmy  suchą karmę, puszki z mokrą karmą dla zwierząt, koce, poduszki, zabawki, środki higieniczne dla mieszkańców Ośrodka Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych prowadzonego przez Pana Roberta Bieniasa w Uciechowie. Szklony Klub Wolontariatu  dwa razy do roku organizuje pomoc dla zwierzaków. Współpraca z Ośrodkiem trwa już 3 lata, aktywność i hojność wolontariuszy jest zawsze bardzo duża.
     W czwartek 24 października chętni uczniowie z naszej szkoły pod opieką pani Sylwii Janickiej-Kurczyny i pani Iwony Wasyluk wybrali się do Ośrodka Pomocy dla Zwierząt, gdzie przekazali  wszystkie zebrane wcześniej rzeczy. Otrzymaliśmy wyrazy wdzięczności za naszą hojność i okazane serce.
    To najmłodsze schronisko w Polsce, działa dopiero od 4 lat, w czasie których opieką objęto aż 475 psów. Niestety dwudziestu dwóm z nich nie udało się przetrwać. Jako jedno z niewielu schronisk w Polsce posiada behawiorystę, który systematycznie pracuje nad zachowaniem psów. W schronisku obecnie przebywa 60 psów, sporo z nich jest już w zaawansowanym wieku, każdy piesek przebywający w Ośrodku jest objęty opieką weterynaryjną, posiada własną książeczkę zdrowia. Dyrektor i pracownicy ośrodka wyprowadzają na spacer ok. 10 psów dziennie, oznacza to, że każdy zwierzak przynajmniej raz w tygodniu opuszcza schronisko i przechadza się po okolicy.
    W trakcie naszego pobytu w schronisku mieliśmy okazję wyprowadzić na spacer psa o imieniu Chiper. Pomimo, że zwierzak miał złamaną łapkę na spacerze radził sobie znakomicie.
    Każdy ze zwierząt w jakiś sposób ujął nasze serca, ciężko było nam się z nimi rozstać.  Zachęcamy do adopcji psa, jestona darmowa a schronisko zapewnia pomoc w dalszym jego wychowywaniu. Ponadto zachęcamy do ponownego włączenia się do akcji pomocy zwierzętom, którą planujemy ponownie przeprowadzić w naszej szkole.

Natalia Prokop (kl.2a)

Saturday the 26th. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.