XXIV Finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

wośp

W minioną niedzielę uczniowie rodzice i nauczyciele naszej szkoły włączyli się

w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rzecz leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.
W Ząbkowicach Śl. 24. Finał WOŚP przeprowadzono 9 i 10 stycznia w Hali Sportowej „SŁONECZNA”.

Jak zwykle przygotowano moc niespodzianek. Zgromadzeni mogli wziąć udział
w koncertach, pokazach (ratownictwa medycznego i tańca), konkursach i licytacjach. Dla najmłodszych przygotowano punkt malowania twarzy i specjalne konkursy. Były też stoiska z pysznym ciastem i innymi specjałami kuchni. Dla uczniów kwestujących na terenie miasta zorganizowano w Świetlicy Środowiskowej im. Kubusia Puchatka miejsce, w którym mogli odpocząć, posilić się i napić się gorącej herbaty.  Podczas kwesty panowała wspaniała atmosfera. Na zakończenie tego wspaniałego dnia, o godz 20:00 wysłaliśmy ŚWIATEŁKO DO NIEBA.

Organizatorkami akcji na terenie szkoły były p. S. Janicka- Kurczyna oraz p. I. Wasyluk.W opiekę nad uczniami zaangażowały się również p. A. Serafin, p. M. Fleszar, p. K. Batóg, p. A. Moskal, p. K. Onyśków, p. J. Cudzich i p. D. Kieniuk.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom oraz ich rodzicom.

Przygotowania do WOŚP

indeks

W dniu 8 stycznia 2015 uczniowie naszego gimnazjum liczną grupą (52 osoby) udali się do Publicznego Gimnazjum nr 1, by wziąć udział w szkoleniu dotyczącym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkanie miało na celu zapewniene bezpieczeństwa dla wszystkich uczniów, którzy w najbliższą niedzielę wezmą udział w akcji. W tym zakresie szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze policji. Omówione zostały wszelkie sprawy organizacyjne związane z akcją. Uczniowie otrzymali także identyfikatory oraz  puszki, do których zbierać będą pieniądze.

Friday the 17th. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.