Portugalia

Na początku maja 2006 roku delegacja składająca się z nauczycieli i uczniów naszej szkoły wyjechała do Portugali w ramach projektu edukacyjnego Socrates - Comenius. Wraz z przedstawicielami szkół z Bułgarii, Francji, Włoch i Portugali prezentowaliśmy prace związane z tematem projektu „Woda-źródło życia". Portugalia zachwyciła nas wspaniałymi krajobrazami regionu Algawre. Jej mieszkańcy okazali się bardzo gościnni i serdeczni. Miasteczko Thawira, w którym zamieszkaliśmy zachwyciło nas swoją architekturą. Gospodarze miasta pokazali nam stację uzdatniania wody, galerie sztuki współczesnej oraz hodowlę ostryg. Podczas prezentacji prac naszych uczniów piosenki w języku francuskim śpiewała Julia Piasecka, a reszta delegacji przedstawiała polskie tradycje związane z wodą. Podczas naszego pobytu w portugalskiej szkole nawiązaliśmy wiele nowych przyjaźni i trudno było nam się rozstać.

Tuesday the 20th. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.